TygodnikMamo, my tej szafy nie chcemy

Mamo, my tej szafy nie chcemy

Jedyne, co w młodych wzbudza zainteresowanie, to niektóre meble z lat 50. i 60., np. modernistyczne fotele projektu Józefa Chierowskiego, które doczekały się nawet współczesnych wersji
Jedyne, co w młodych wzbudza zainteresowanie, to niektóre meble z lat 50. i 60., np. modernistyczne fotele projektu Józefa Chierowskiego, które doczekały się nawet współczesnych wersji / Źródło: fot. materiały prasowe/366 Concept
Dodano
Pokolenie powojennego wyżu zaczyna się wykruszać. Ich dzieci urodzone między rokiem 1980 a 2000 porządkują mieszkania rodziców, ale nie są zainteresowane tym, co oni tak długo zbierali.

Pokolenie powojenne, dzieci wyżu lat 40., 50., powoli zaczyna się wykruszać. Niektórzy idą do domów opieki, a mieszkanie wynajmuje się, żeby dołożyć do emerytury. Ich dzieci są na początku samodzielnego życia. Studiuje się długo, ale samodzielność chce się zdobyć wcześniej, bo pokus i wyzwań jest wiele. Jednak niezmiennie pierwszą potrzebą jest mieszkanie. Niektórzy wynajmują, inni dorobili się własnych, choć krwią i potem spłacają kredyt, szczęściarzom udało się odziedziczyć coś po rodzinie. Jednak żadna z tych grup nie jest zainteresowana wyposażeniem mieszkania sprzętami odziedziczonymi po rodzicach czy dziadkach. Chcą mieć wszystko nowe.

Okładka tygodnika Do Rzeczy: 25/2019
Całość dostępna jest w 25/2019 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:
/ Źródło: DoRzeczy.pl
/ kga

Czytaj także

O północy z piątku na sobotę (11 na 12 października) rozpoczyna się cisza wyborcza
[Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (13 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także